Postavím se za to, co je správné,

i kdybych tam měl stát sám!

Doubrava: Evropskou komisi bych rozprášil

30. března 2020 - 06:20

Senátor v rozhovoru s publicistou Františkem Ročkem uvedl, že by Evropskou komisi nejraději rozprášil.

Co vás na EU, v tomto případě na Evropské komisi, rozčílilo?

„Psal se 24. únor 2020 a ctihodná Komise vyzývala členské státy ke koordinaci při případném zavádění hraničních kontrol. Žádný stát jí o takovém záměru neinformoval a každý si jede po svém. Kdo by bral vážně žvásty Komise?," ptá se senátor Jaroslav Doubrava.

Proč Komisi obviňujete z nekompetentnosti?

„22. ledna 2020 Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) zveřejňuje první posouzení rizik spojených s koronavirem a upozorňuje na hrozbu jeho rozšíření po celém světě. Tehdy Komise měla důrazně varovat před nebezpečím a s velkou slávou ihned iniciovat akční skupinu k nákupu materiálu nutného pro zvládání koronavirové epidemie do mimořádné celoevropské banky zdravotního materiálu. Komise mohla zavelet: Uzavřít vnější hranice EU. Myslíte, že by si troufnuli šéfové států EU s tím nesouhlasit, když jsou pod kuraterou veřejného mínění a euroúředníci zabrnkají na nerv obav z epidemie? Ale kdo by věřil, že něco takového je nutné udělat? V Komisi takové lidi hledat netřeba. Potom 24. ledna se stává Francie první zemí EU s případem nákazy koronavirem, 28. ledna 2020 má první pacienty i Německo, 31. ledna pacienty hlásí Itálie, Španělsko, Švédsko a Velká Británie a jede se dál," připomíná Doubrava.

Tedy EU zaspala?

„Ano. Historicky zaspala dvakrát. Poprvé měly být v roce 2015 uzavřeny hranice nelegální migraci, což nebyly. Důsledky si osudově poneseme v dalších desetiletích a kvůli islámským migrantům je náš soused Německo opět nebezpečným státem. Pokud jde o dnešek, každý stát sice odpovídá za své zdravotnictví, ale evropské orgány mohly využít své koordinační a stimulační role. Místo toho jenom kecy. Dokonce 6. března 2020 unijní žvanilové kritizovali Německo a Česko, že se rozhodly pozastavit vývoz zdravotnického materiálu do dalších zemí EU," připomíná chování EU.


Ale říkáte to ve smyslu – co kdyby?

„Ano. Co kdyby evropské orgány využily znalostí, které mělo k dispozici Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC)? Informace tu byly, když 7. února 2020 ECDC vyzývalo členské země EU, aby zajistily svým zdravotníkům dostatek respirátorů, brýlí, rukavic a plášťů atd. ECDC vyčíslil i denní potřebu lékařů, sester a dalšího personálu.

Unie mohla ihned nakupovat zdravotní potřeby po světě a mezitím mohla Komise sjednat mechanismus nároků, plateb a distribuce těchto prostředků," dále Doubrava upozorňuje na nečiinost EU .

Říkáte, že 16. března se ukázalo, že Evropskou komisi je třeba rozprášit. Co se stalo?

„Teprve 16.března Evropská komise navrhla na 30 dní dočasně zakázat občanům cizích států vstup do unijních zemí s výjimkou nezbytných případů. Jde o dokument COM(2020) 115 final. Je to vrchol farizejství. Zavřít vnější hranice se měly již během února. Šéfové států EU to o den později schválili.

Ale nejhorší je nenápadný odstavec v tomto dokumentu. Odcituji ho kompletní: „…Takové opatření by umožnilo zrušit opatření v podobě kontrol na vnitřních hranicích, které několik členských států nedávno znovu zavedlo ve snaze omezit šíření viru. Hrozí, že tato opatření by mohla mít vážný dopad na fungování jednotného trhu, neboť EU a schengenský prostor se vyznačují vysokým stupněm integrace a každý den překračují vnitřní hranice miliony lidí…“

Citát ukazuje, že Komise nemá ani elementární představu o tom, co je důležité. Pouze šéfka komisních dementů, předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová, 18. března obecně přiznala, že evropští politici koronavirus podcenili," zdůrazňuje Jaroslav Doubrava nekompetentnost EU.

Předsedkyni Komise Ursulu neproklejete?

„V podstatě je jenom pěšákem. Její životopis naznačuje, že to je vitální ženská s rozsáhlým vzděláním, ale je jí to k ničemu, protože v politice to nic neznamená. Nešťastná Ursula je kritizovaná, že si jako ministryně neporadila s bordelem s německé armádě, ale myslím, že by pohořel každý. Demotivované a blbými politiky podfinancovaná armáda, to je prostě bažina. Proto byla obviňována z neschopnosti zbytečné. Jisté ale je, že je služkou její německé kancléřské tetky Merkelové. Poslední, čeho stupidní Merkelová dosáhla, bylo protlačení Ursuly do čela euroblbů. To je to samé, jako by tam posadily zadek Merkelovou, která nemá vlastní názor, chce jenom proplouvat a vypadat mírně geniálně. Merkelová je schopná ušmoulit koalici s kýmkoliv. V koalici s ní by dnes byl i Hitler, kdyby ho Alláh vrátil do života," je přesvědčen Doubrava.

Proč Komisi považujete za nebezpečnou bandu?

„Podle šílené vize Komise uzavření vnějších hranic umožní zrušit kontroly na vnitřních hranicích (jako třeba v ČR, Maďarsku, Polsku, Slovensku), které nedávno zavedly kvůli omezení šíření viru. Tohle může tvrdit jenom dement.

Uzavření vnější hranic znamená, že do EU nebudou vnikat další lidská ohniska koronaviru, nic více. Jednotlivé státy uvnitř EU krutě omezují svou ekonomiku a tím prosperitu vytvářením karanténních zón a nouzového stavu. Kdyby přitom státy, třeba ČR, neuzavřely hranice k sousedům, potom jsou opatření k ničemu. Proto se vedení Komise projevilo jako banda idiotů. Vlády Itálie, Německa, Španělska, sluníčkářští idioti ve Švédsku a další, přistupovali k nebezpečí koronaviru nezodpovědně. Otevřít občanům těchto států vnitřní hranice EU, tedy i české, aby z toho měla Komise příjemný pocit? To normální člověk nevymyslí," dále krituzuje Doubrava.

Komise chce otevřený Schengenský prostor kvůli fungování jednotného trhu, protože uzavření vnitřních hranic mezi státy EU omezuje kšeft. To není vážný argument?


„Pokud podivíni z Komise říkají, že uzavření hranic mezi jednotlivými státy může mít vážný dopad na fungování jednotného trhu, to dneska již ví každý. K propadu již došlo, protože bylo potřeba přijmout tvrdá nouzová opatření. Idiotům z Komise to nedochází? ," diví se senátor.

Cítím v tom, že motivace Komise je liberálně korporátní. Kšeft je nade vše. Jak se s tím vyrovnat?

„Schengenský prostor nevznikl, aby Evropané mohli svobodně putovat Evropou, ale aby se kamiony nacpané zbožím mohly míhat EU bez omezení. Chtějí zrušit sanitární opatření na vnitřních hranicích naší republiky, protože, cituji: „…EU a schengenský prostor se vyznačují vysokým stupněm integrace a každý den překračují vnitřní hranice miliony lidí…“ Jenže, nic takového dnes neplatí. Jaká integrace? Musíme mít uzavřené hranice, vždyť se koronavirus dostal k nám z Itálie a dalších západoevropských států. Pokud tohle Komise nechápe, nemá právo na existenci. Leda v blázinci," uzavírá senátor Jaroslav Doubrava.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)