Postavím se za to, co je správné,

i kdybych tam měl stát sám!

Senátor Doubrava: EU se sama trestá za svou blbost

13.7.2022 9:21 dop.
Velkohubí hlupáci z EU podlézají USA tím, že pilně zavedli americké protiruské sankce. A vyhlásili, že do pár let odstřihnout Evropu od ruského plynu. Teď došlo k technické odstávce plynovodu Nord Stream 1 (označovaný též prostě Nord Stream) a EUidioti se obávají, že Ruská federace po ukončení technické údržby plynovod již nespustí.

Ani bych se tomu nedivil. Vždyť jsme vyhlásili Rusku válku. Čeští vládní idioti stejně jako idioti z většiny států EU podporovali a podporují válku na Ukrajině dodávkami zbraní a munice ukrajinské straně. EU také kyjevskou Ukrajinu podporuje i finančně. Dokonce i mezi Američany je slyšet varování, že USA svou angažovaností již v podstatě jsou ve válce s Ruskem.


Za této situace proč bychom měli od Ruska dostávat plyn? EU porušila nepřeberné množství obchodních a mezivládních dohod svými přihlouplými sankcemi. Proč by proto měli Rusové dodávat objednaný plyn? Sankcemi chceme ekonomicky a sociálně poškodit Ruskou federaci. Proč by v EU mělo být dost plynu na vytápění a výrobu?


Slyšel jsem dvě dámy, jak se bavily o plynu na zastávce trolejbusu v Ústí nad Labem. Jedna z nich s povzdechem řekla: „Měli by ty papaláše z Bruselu za to, co provedli se sankcemi, zmrskat a na dvacet let vyhostit do Albánie. A naši vládu taky. Protože topíme doma plynem.“ Byla to moudrá slova rozzlobené ženy.


Co k tomu dodat? Snad jen to, že v ČT 24 politicky korektní odborníci 11. 7. večer uvedli, že EU bude mít plyn z Kataru. Samozřejmě drahý a jako zákazník EU nebude prioritou. Bude vhodné se prý orientovat na americký zkapalněný plyn. Ale jedním dechem jsme se dozvěděli, že dodávky z USA budou na tržním principu, tedy kdo dá nejlepší nabídku. Výhodou bude, když to ještě podpoříme investicemi do společnosti, která plyn těží a zpracovává.


Prostě místo dlouhodobých, stabilních a cenově výhodných podmínek na dodávky plynu a ropy z Ruska se budou muset státy EU předbíhat, kdo zaplatí za plyn více. Vedoucí představitele EU by skutečně měli poslat nejméně na dvacet let do vyhnanství mezi Albánce.